Ninja Challenge to pierwsze multidyscyplinarne zawody w Białymstoku. Razem z Flash Centrum Wspinaczkowe i Aktywnie w Mieście byliśmy organizatorami tego wydarzenia. Naszym zadaniem było stworzenie oprawy graficznej oraz dotarcie do potencjalnych uczestników tych zawodów.

Nasze działania zaczęliśmy od stworzenia loga oraz brand hero. Aby dobrze oddać charakter wydarzenia stworzyliśmy kilkanaście wstępnych szkiców logo oraz kilka postaci ninja. Gdy skończyliśmy pracę nad tymi projektami mogliśmy zacząć projektować materiały reklamowe i inne.

Partnerzy wydarzenia dostarczali nam swoje logotypy dzięki czemu mogliśmy zacząć projektować poligrafię reklamową do druku i na potrzeby internetu. Rozpoczęliśmy od produkcji plakatów aby jak najszybciej dostarczyć je partnerom. Później zajęliśmy się billboardami, grafikami do wydarzenia na facebooku i reklamami Facebook ads.

Równocześnie pracowaliśmy nad kanałami komunikacji wydarzenia. Oprócz plakatów i banerów w grę wchodziło wydarzenie na facebooku, reklamy facebook ads oraz reklama w Radiu ESKA. Przed podjęciem konkretnych kroków utworzyliśmy harmonogram działań który kontrolował przepływ informacji, dzięki czemu ludzie którzy chcieli wziąć udział w wydarzeniu nie byli znudzeni.

W wydarzeniu wzięło 110 osób na 125 możliwych miejsc a podczas trwania zawodów pojawiło się około 1000 osób zainteresowanych. Na facebooku zasięg organiczny wynosił 25 tys ludzi a łączny czas odtworzenia filmu promocyjnego miał ponad 2600 minut.